Numeracja dokumentów wprowadzanych w systemie jest automatyczna. Zmiana numeru faktury możliwa jest po wyłączeniu opcji “sprawdzanie poprawności numeracji faktur i blokada modyfikacji numeru” w zakładce Ustawienia lub dodaniu nowej serii numeracji.
więcejZakup sprzętu na raty o wartości poniżej 10.000 zł należy ująć bezpośrednio w kosztach. W przypadku droższych sprzętów należy wprowadzić je do ewidencji środków trwałych. Sprawdź, jak księgować zakup na raty oraz odsetki, które mogą być doliczone do rat.
więcejW pewnych sytuacjach paragon fiskalny może stanowić podstawę zapisu w KPiR. Dowiedz się, jakich kosztów to dotyczy oraz jakie dane powinien zawierać wówczas paragon. Sprawdź również, jak na podstawie paragonu można zaksięgować koszt w systemie!
więcejwfirma służy do prowadzenia pełnej księgowości (księga rachunkowa) lub podatkowej księgowości uproszczonej: KPiR, ryczałtu. Pełna księgowość dostępna jest zarówno dla indywidualnych przedsiębiorców mających własną księgową jak i biur rachunkowych. Poznaj!
więcejDo 20 dnia każdego miesiąca powinna zostać opłacona zaliczka na podatek dochodowy. Jednak należy pamiętać, że od roku 2007 został zniesiony obowiązek składania deklaracji PIT5 oraz PIT5L, dotyczących zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
więcejJeśli w danym roku podatkowym podatnik poniósł stratę, wówczas może ją odliczyć od podatku dochodowego w kolejnych latach. Przy czym stratę z lat ubiegłych można zacząć odliczać dopiero po złożeniu w urzędzie skarbowym zeznania za rok, w którym powstała.
więcejProwadzisz sklep internetowy w ramach dropshippingu? Sprawdź, jak wyglądają zasady rozliczeń w tym modelu sprzedaży. Artykuł wyjaśnia w jaki sposób właściwie zaksięgować fakturę za zakup towaru handlowego oraz jak wówczas rozliczyć dropshipping.
więcejPosiadasz środek trwały który częściowo został sfinansowany dotację? Czy wiesz, jak należy rozliczyć taką transakcję? Sprawdź, jak w łatwy sposób można zaksięgować środek trwały częściowo zakupiony z dotacji w systemie wFirma.pl!
więcejRozliczasz przychody firmy za pomocą podatku liniowego i nie wiesz w jaki sposób powinna zostać wyliczona zaliczka na podatek liniowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak poprawnie ustalić wysokość zaliczki na podatek dochodowy rozliczany liniowo!
więcejPrzedsiębiorcy którzy wykorzystują w prowadzonej działalności swój prywatny samochód w ciężar kosztów mogą zaliczyć wydatki do wysokości limitu wynikającego z kilometrówki. Sprawdź, jak wygląda kilometrówka PIT u podatnika zwolnionego z VAT.
więcejSystem wfirma.pl dzięki funkcji terminarza umożliwia ustawianie przypomnień mailowych dotyczących np. faktur sprzedażowych lub kosztowych, podatków świąt czy niedziel handlowych. Sprawdź, jak wyłączyć powiadomienie przychodzące na adres mailowy!
więcejW niektórych sytuacjach przedsiębiorca może częściowo obniżyć składki ZUS. Częściowe składki ZUS liczy się, obniżając proporcjonalnie podstawy na ubezpieczenie społeczne oraz fundusz pracy. Sprawdź, jak wyliczyć częściowe składki do ZUS z wFirma.pl
więcejPrzedsiębiorco wysyłasz klientom faktury w formie elektronicznej? Czy wiesz, że przy wysyłce faktur z konta wfirma.pl możliwa jest zmiana adresu e-mail nadawcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy i w jaki sposób należy tego dokonać!
więcejW systemie wFirma.pl podatek VAT w podsumowaniu na fakturach liczony jest od sumy zakupu netto. W związku z czym mogą pojawiać się groszowe różnice. Powstałe w podsumowaniu różnice są całkowicie naturalne i nie są błędne. Dowiedz się więcej!
więcejW systemie wFirma.pl istnieje możliwość stworzenia świadectwa pracy oraz wyrejestrowania pracownika z ZUS, lecz zacząć należy od dodania zakończenia do umowy. Przeczytaj, jak rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem? Pomożemy Ci zadbać o wszystkie formalnoś
więcejPrzedsiębiorca ma możliwość rozliczenia w kosztach udokumentowanego paragonem zakupu paliwa za granicą. Sprawdź, w jaki sposób wprowadzić w systemie wydatek udokumentowany paragonem dotyczący zakupu paliwa do pojazdu używanego w działalności!
więcejW przypadku, gdy przedsiębiorca otrzymał zaliczkę od swojego kontrahenta na poczet przyszłej dostawy towarów bądź wykonania usługi ma obowiązek wystawienia faktury zaliczkowej. Sprawdź, jakie konsekwencje podatkowe rodzi otrzymana zaliczka.
więcejZakup środka trwałego na podstawie kilku dokumentów księguje się poprzez dodanie głównej faktury. Dodatkowe faktury ujmuje się osobno w rejestrze VAT zakupu. Dowiedz się jak zaksięgować zakup środka trwałego na podstawie kilku faktur w systemie wfirma.pl.
więcejSposób rozliczenia wycofania towarów na cele prywatne zależy od tego, czy przy ich zakupie przysługiwało prawo do odliczenia podatku VAT. Przeczytaj naszą instrukcję i dowiedz się w jaki sposób zaksięgować wycofanie towarów handlowych na cele prywatne!
więcejPomimo tego, że księgowość można prowadzić online, nie da się uniknąć obowiązku drukowania niektórych dokumentów na koniec miesiąca. Sprawdź, jak prawidłowo przechowywać dokumenty.
więcej