Przedsiębiorca otrzymujący fakturę zaliczkową i końcową z odwrotnym obciążeniem, często nie zdaje sobie sprawy jak prawidłowo ją ująć w KPIR. Sprawdź, w jaki sposób powinna zostać zaksięgowana faktura zaliczkowa i końcowa z odwrotnym obciążeniem w systemi
więcejInformacja VAT-27 generowana jest w systemie poprzez zakładkę BIURO. System automatycznie pobiera dane z rejestrów VAT, a także umożliwia równolegle ręczne wprowadzanie zapisów. System wfirma umożliwia też wysyłkę VAT-27 bezpośrednio z systemu!
więcejW obrocie gospodarczym często można spotkać się z fakturą, która zawiera zwykłą stawkę VAT oraz adnotację "odwrotne obciążenie". Dowiedz się, jak taka faktura powinna zostać prawidłowo zaksięgowana w systemie wfirma. Odpowiedź znajduje się w artykule!
więcejAdnotacja ‘odwrotne obciążenie’ umieszczona na fakturze oznacza, że to nabywca zobowiązany jest do rozliczenia podatku VAT z tytułu zakupu. Artykuł szczegółowo wyjaśnia jak w prawidłowy sposób zaksięgować fakturę, przy której VAT rozlicza nabywca.
więcejPrzedsiębiorco, czy wiesz kiedy stosuje się odwrotne obciążenie w sprzedaży usług budowlanych oraz jakie dane powinna zawierać faktura? Sprawdź, jak wystawić fakturę z odwrotnym obciążeniem w sprzedażny usług budowlanych w systemie.
więcejW przypadku transakcji dotyczących sprzedaży towarów objętych procedurą odwrotnego obciążenia to nabywca zobowiązany jest do rozliczenia podatku VAT. Sprawdź, w jaki sposób wystawić w systemie fakturę odwrotne obciążenie przy sprzedaży towarów!
więcejOdwrotne obciążenie polega na przerzuceniu obowiązku rozliczenia podatku VAT ze sprzedawcy na nabywcę. Wyjaśniamy, jak powinna zostać zaksięgowana faktura sprzedaży z odwrotnym obciążeniem wystawiona poza systemem wfirma.
więcej