Nowe rozporządzenie wprowadzone 8 stycznia wprowadziło konieczność przeliczenia zaliczek na podatek dochodowy. System wFirma umożliwia szybkie przeliczenie listy płac tak aby podatek był prawidłowy. Sprawdź jak to zrobić!
więcejNowe rozporządzenie wprowadzone 8 stycznia wprowadziło konieczność przeliczenia zaliczek na podatek dochodowy. System wFirma umożliwia szybkie przeliczenie listy płac tak aby podatek był prawidłowy. Sprawdź jak to zrobić!
więcejSystem wFirma.pl umożliwia wyliczenie zaliczki na podatek dochodowy według skali podatkowej (zasady ogólne), podatku liniowego oraz ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Sprawdź, jak zaliczka na podatek dochodowy wyliczana jest w systemie!
więcejPrzedsiębiorca, który wypłaca pracownikom wygrodzenie podlegające opodatkowaniu, jest zobowiązany wygenerować zaliczkę na podatek, a następnie opłacić ją. Sprawdź jak jest generowana zaliczka na podatek dochodowy pracowników w systemie online!
więcejZaliczki na podatek dochodowy rozliczane są w zeznaniu rocznym. Jednak co w przypadku zaliczek zapłaconych po 20 stycznia, które nie są uwzględniane w zeznaniu? Czy należy złożyć wniosek o stwierdzenie nadpłaty? Zobacz jak ująć to w systemie wfirma!
więcejWielu przedsiębiorców zastanawia się czy zeznanie roczne złożone do 20 stycznia uprawnia do zapłaty podatku dochodowego do końca kwietnia czy też do 20 stycznia. Sprawdź, odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule pomocy!
więcejPrzedsiębiorco, czy wiesz w jaki sposób wyliczana jest zaliczka na podatek dochodowy? Sprawdź, dlaczego co miesiąc zaliczka podatkowa jest pomniejszana o 3600 zł, czyli o kwotę wolną od podatku. Odpowiedź znajdziesz czytając nasz artykuł!
więcejPrzedsiębiorco, wybrałeś zasady ogólne jako formę rozliczenia z fiskusem? Czy wiesz, jak wyliczana jest zaliczka na podatek dochodowy na zasadach ogólnych? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wylicza się zaliczki na podatek w systemie wFirma.pl!
więcejZdarzają się sytuacje, w których podatnik pierwotnie nie zaksięguje faktury, do okresu którego ona dotyczy. Przez obowiązek sporządzania JPK_VAT należy wykazać właściwą datę wystawienia dokumentu. Jak zatem księgować faktury otrzymane z opóźnieniem?
więcejDo 20 dnia każdego miesiąca powinna zostać opłacona zaliczka na podatek dochodowy. Jednak należy pamiętać, że od roku 2007 został zniesiony obowiązek składania deklaracji PIT5 oraz PIT5L, dotyczących zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.
więcejRozliczasz przychody firmy za pomocą podatku liniowego i nie wiesz w jaki sposób powinna zostać wyliczona zaliczka na podatek liniowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak poprawnie ustalić wysokość zaliczki na podatek dochodowy rozliczany liniowo!
więcejW związku z nowelizacją ustawy o PIT zostały wdrożone zmiany, które obejmują zwolnienie z obowiązku opłacania zaliczek do 1000 zł przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Dowiedz się, jak zmiany prawne wpłyną na rozliczenia w systemie.
więcejW systemie zależy rozliczyć zapłacone zaliczki na podatek dochodowy. Do tego celu służy funkcja ROZLICZ, dzięki której zawarte są w systemie informacje o płatnościach podatkowych. Ważne, by w oknie dodawania płatności podać datę jej faktycznej zapłaty.
więcejW zakładce Ustawienia należy określić formę opodatkowania (zasady ogólne, podatek liniowy, ryczałt). Możliwe jest również wprowadzenie informacji na temat strat z lat ubiegłych. Sprawdź, jak rozliczyć podatek dochodowy i odliczenie straty z lat ubiegłych.
więcej