Podatnicy dokonujący sprzedaży przez internet na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności nie zawsze są zobowiązani do ewidencjonowania jej na kasie fiskalnej. Dowiedz się, w jaki sposób osoba fizyczna może prowadzić sprzedaż w e-commerce.
więcejWydatki, związane z założeniem działalności gospodarczej, a poniesione jeszcze przed jej rozpoczęciem, także można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Należy wykazać je w remanencie początkowym. Sprawdź, jak wprowadzić jego wartość do systemu!
więcejProblem z logowaniem? Mamy na to sposób! Najczęstszą przyczyną nieudanych prób logowania do systemu są pliki cookies, które są zapisywane w naszej przeglądarce lub błędnie ustawiona data w systemie operacyjnym.
więcejJak zaksięgować zakup środka trwałego gdy brakuje dokumentu zakupu? Należy wtedy dodać go bezpośrednio do ewidencji środków trwałych wyceniając go zgodnie z cenami rynkowymi. Sprawdź jak wprowadzić środek trwały do ewidencji środków trwałych.
więcejLista form płatności jest stała. Użytkownik może jednak umieścić inną formę płatności na wystawionej fakturze. Służy do tego zakładka OPIS. Dowiedz się, jakie są dostępne formy płatności w systemie oraz w jaki sposób dodać płatność do faktury.
więcejW systemie możliwe jest wprowadzanie dokumentów sprzed założenia konta. Konieczne jest jednak ustawienie odpowiedniej daty rozpoczęcia księgowości w wFirma.pl. Dowiedz się, w którym miejscu w systemie należy tego dokonać.
więcejPo wygaśnięciu pakietu dane użytkowników nie są usuwane z systemu. Przedsiębiorca po ponownym wykupieniu pakietu odzyska pełen dostęp do wprowadzonych danych. Dowiedz się, jak długo przechowywane są Twoje dane!
więcejFaktura w obcej walucie, wystawiona w systemie wFirma.pl zostanie automatycznie przeliczona na złote polskie po średnim kursie NBP z ostatniego dnia roboczego, poprzedzającego datę sprzedaży lub datę wystawienia faktury. Sprawdź, jak wystawić fakturę!
więcejW związku z wejściem obowiązku comiesięcznego wysyłania pliku JPK VAT każda faktura sprzedaży wystawiona w systemie wfirma.pl ujmowane są w rejestrze sprzedaży VAT, a tym samym w deklaracji VAT oraz wspomnianym pliku JPK VAT. Dowiedz się więcej!
więcejJeżeli kredyt jest przeznaczony na sfinansowanie zakupu środka trwałego lub działalność firmy to prowizja i odsetki stanowią koszt, nawet jeśli jest to kredyt prywatny. Zobacz, jak zaksięgować wydatki związane z kredytem na zakup komputera na firmę.
więcejKontrahenta zagranicznego wprowadza się do systemu analogicznie do kontrahenta polskiego. Istnieją też wyjątki, przy których dodawaniu należy uwzględnić dodatkowe informacje. Dowiedz się, Jak wprowadzić do katalogu kontrahenta zagranicznego.
więcejDla faktur korygujących zmniejszających podstawę opodatkowania konieczne jest potwierdzenie odbioru faktury korygującej przez nabywcę. Ma istotny wpływ na możliwość pomniejszenia podatku VAT. Sprawdź, jak dodać potwierdzenie odbioru korekty!
więcejZastanawiasz się jak wprowadzić do systemu samochód, który został już zamortyzowany? Istotne znaczenie ma data wpisana w polu data wprowadzenia pojazdu do środków trwałych. Dowiedz się, jak poprawnie wprowadzić do systemu wfirma zamortyzowany samochód.
więcejWfirma.pl to serwis służący do samodzielnego prowadzenia księgowości online. System umożliwia elektroniczną wysyłkę deklaracji VAT, JPK oraz zeznań rocznych.
więcejAby stworzyć listę prac z dodatkowym składnikiem wynagrodzenia należy wprowadzić go korzystając z funkcji Dodatki i potrącenia. Co jednak gdy dodatek różni się od tego na liście płac? Ważne jest niepomniejszanie składnika wynagrodzenia o nieobecności.
więcejPodatnicy mogą zastanawiać się czy faktura bez podpisu jest ważna? Otóż od 2004 r. co do zasady przedsiębiorca nie ma obowiązku posiadania podpisu odbiorcy na fakturze. Dowiedz się, w jakich sytuacjach podpis kontrahenta na fakturze jest konieczny.
więcejWydatek na zakup okularów korekcyjnych dla przedsiębiorcy nie może stanowić kosztu uzyskania przychodu. Jest to wydatek o charakterze prywatnym. Zatem nie wprowadza się go do systemu.
więcejSama rata kredytu samochodu używanego w działalności nie stanowi kosztów uzyskania przychodu. Do kosztów przedsiębiorca może jednak zaliczyć odsetki. Sprawdź, w jaki sposób księgować w systemie raty kredytu samochodowego wprowadzonego do środków trwałych.
więcejZ systemu wFirma mogą korzystać zarówno czynni podatnicy VAT, jak i podmioty korzystające ze zwolnienia. To w jaki sposób będą ujmowane przychody i wydatki użytkowników jest zależne od ustawień jakich dokonał w systemie. Sprawdź, jak dodać ustawienia VAT!
więcejW systemie zależy rozliczyć zapłacone zaliczki na podatek dochodowy. Do tego celu służy funkcja ROZLICZ, dzięki której zawarte są w systemie informacje o płatnościach podatkowych. Ważne, by w oknie dodawania płatności podać datę jej faktycznej zapłaty.
więcej