Rozpoczynając działalność, przedsiębiorca zobowiązany jest sporządzić remanent początkowy. W remanencie ujmuje się m.in. towary handlowe oraz materiały nabyte przed rozpoczęciem działalności. Dowiedz się, jak wprowadzić remanent początkowy w systemie!
więcejPrzedsiębiorca ma prawo przekazać swój prywatny samochód na cele działalności gospodarczej. Sprawdź, jak wprowadzić pojazd do ewidencji środków trwałych. Czy wiesz jak wprowadzić prywatny samochód w środkach trwałych firmy? Przeczytaj w artykule pomocy!
więcejFaktura za zakupiony pakiet na wfirma.pl jest wystawiana natychmiast po otrzymaniu przez wfirmę płatności. Klient otrzymuje ją w formie elektronicznej na adres e-mail oraz jest ona zawarta również w systemie. Sprawdź, w jakiej zakładce znajdziesz fakturę!
więcejPrzedsiębiorca, który używa do celów prowadzenia działalności gospodarczej prywatny samochód ciężarowy o masie całkowitej powyżej 3,5 tony, nie musi prowadzić kilometrówki.
więcejMinimalne wynagrodzenie za pracę to najniższa płaca na jaką może zatrudnić pracownika pracodawca. Kwota ta co roku ulega zmianie, powodując tym samym konieczność sporządzania aneksów do umów. Zobacz jak rozwiązać ten problem w systemie wFirma?
więcejCzy jest funkcja, która służy do naliczenia dodatkowych składników wynagrodzenia. Jak w systemie wFirma.pl można wprowadzać dodatki i potrącenia do wynagrodzenia? Przeczytaj i sprawdź jak wprowadzać dodatki i potrącenia do wynagrodzenia w systemie!
więcejMożliwe jest przekazywanie środka trwałego między firmami małżonków. Czy wiesz, jak należy taką transakcję przeprowadzić oraz rozliczyć? Sprawdź, jak powinno przebiegać przekazanie środka trwałego między firmami małżonków! Odpowiedź w artykule!
więcejOpłacone składki ZUS uwzględniane są w zaliczce na podatek dochodowy w okresie,w którym faktycznie zostały zapłacone. Jak rozliczyć zaległe składki ZUS, które zostały zapłacone po terminie? Zobacz, jak ująć je w zaliczce na podatek dochodowy.
więcejWypadek samochodu firmowego rodzi konsekwencje także na gruncie podatkowym, w kwestii rozliczenia kosztów naprawy oraz otrzymanego odszkodowania za powstałą szkodę. W jaki sposób rozliczana jest powypadkowa naprawa samochodu firmowego w systemie? Sprawdź!
więcejOdliczenie VAT od wydatków na paliwo dla samochodu osobowego z wypożyczalni jest możliwe na takich samych zasadach, jak od wydatków związanych z samochodem firmowym o przeznaczeniu mieszanym.
więcejOprogramowanie użytkowe o wartości wyższej niż 10 tys. zł stanowić będzie wartość niematerialną i prawną podlegającą amortyzacji. Sprawdź jak wprowadzić do systemu fakturę za zakup oprogramowania o wartości przekraczającej kwotę 10 tys. zł.
więcejW przypadku podatku dochodowego nie ma konieczności informowania US o zerowej zaliczce. Natomiast zerowe deklaracje należy złożyć w przypadku JPK V7 lub JPK V7K, który obowiązuje czynnych podatników VAT. Dowiedz się, jak złożyć zerową deklarację!
więcejAby samochód mógł stanowić środek trwały musi stanowić własność lub współwłasność podatnika, być kompletny i zdatny do użytku oraz używany w działalności przez co najmniej rok. Zobacz, jak wprowadzić samochód będący współwłasnością do środków trwałych!
więcejPo założeniu konta w systemie wFirma.pl należy dokładnie uzupełnić podstawowe informacje dotyczące prowadzonej działalności. Dane te wprowadza się w zakładce USTAWIENIA. Przeczytaj i sprawdź, jakie dane i w którym miejscu należy uzupełnić.
więcejFaktury korygujące zmniejszające podstawę opodatkowania u ryczałtowców księgowane są w całości w dacie wystawienia korekty. Jeśli w danym miesiącu przychody będą niewystarczające nastąpi blokada wyliczenia zaliczki. Zobacz jak postąpić w takiej sytuacji.
więcejEksperci wfirma świadczą pomoc w formie pisemnych wiadomości, gwarantujących profesjonalne i aktualne informacje.
więcejSystem wfirma.pl umożliwia wystawianie faktur również tym podmiotom, które korzystają ze zwolnienia z VAT. Wówczas osoby takie wystawiają faktury bez VAT. Dowiedz się, jak we właściwy sposób wygenerować fakturę bez podatku VAT!
więcejFunkcja Zapytaj eksperta stworzona jest z myślą o tych użytkownikach, którzy mają problemy związane z księgowością prowadzoną w systemie. Dostępna jest także obszerna pomoc. Sprawdź, jaką pomoc dla użytkowników przewiduje system wfirma.pl.
więcejHistoria wiadomości od eksperta systemu wFirma.pl dostępna jest w zakładce wiadomości. Dzięki niej w każdej chwili możesz powrócić do odczytania dawnej korespondencji. Przeczytaj i sprawdź gdzie znajdziesz wszystkie odpowiedzi ekspertów!
więcejPKD, czyli Polska Klasyfikacja Działalności, jest to podział rodzajów działalności gospodarczych, wykonywanych przez podmioty gospodarcze działające na rynku. Gdzie można znaleźć wyszukiwarkę kodów PKD? Odpowiedź w w artykule!
więcej