UPO to urzędowe poświadczenie odbioru deklaracji wysłanej drogą elektroniczną. Stanowi potwierdzenie, że dana deklaracja faktycznie została złożona do US. UPO można pobrać do e-deklaracji wysyłanych z systemu wfirma.pl. Zobacz jak pobrać UPO w wfirma.pl.
więcejWysyłka JPK VAT jest możliwa przy użyciu własnego podpisu kwalifikowanego. W jaki sposób wygenerować JPK VAT zgodny z wymogami Ministerstwa Finansów i dokonać jego wysyłki przy użyciu własnego podpisu elektronicznego? Sprawdź, jak to działa!
więcejOd 1 października 2020 r. wszyscy przedsiębiorcy mają obowiązek dostarczania pliku JPK_V7 do urzędu skarbowego. W jaki sposób powinna być przeprowadzona wysyłka JPK_V7? Dowiedz się jak wysyłać deklaracje w przypadku braku własnego podpisu elektronicznego.
więcejOd 1 października 2020 r. wszyscy czynni podatnicy VAT mają obowiązek składania JPK V7, co można dokonać również za pomocą profilu zaufanego. Zobacz, jak powinna być przeprowadzona wysyłka JPK V7 do US, aby plik został dostarczony zgodnie z wymogami MF.
więcejMinisterstwo Finansów udostępniło podpisywanie JPK przychodem. Taką możliwość będą mieli przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Zobacz, jak wygląda wysyłka JPK bez podpisu elektronicznego przy korzystaniu z systemu wfirma.pl.
więcejZ początkiem lipca 2018 roku dla mikroprzedsiębiorców wszedł w życie obowiązek posiadania oraz przekazywania pozostałych struktur JPK na prośbę US. W systemie wfirma.pl możliwa jest wysyłka JPK na żądanie bezpośrednio do Ministerstwa Finansów.
więcejPrzy próbie podpisu poprzez ePUAP pliku JPK pojawia się komunikat: "Przepraszamy plik jest nieprawidłowy. Wybierz poprawny i spróbuj przesłać ponownie." . Zobacz jak podpisać JPK profilem zaufanym (ePUAP) i poradzić sobie z błędem przy wysyłce!
więcejCzynni podatnicy VAT mają obowiązek składania JPK VAT oraz na żądanie organów podatkowych pozostałych struktur JPK. Jako potwierdzenie wysyłki JPK potrzebne jest urzędowe poświadczenie odbioru, czyli UPO. Sprawdź, jak pobrać UPO w systemie.
więcejPrzedsiębiorca, który wypłaca pracownikom wygrodzenie podlegające opodatkowaniu, jest zobowiązany wygenerować zaliczkę na podatek, a następnie opłacić ją. Sprawdź jak jest generowana zaliczka na podatek dochodowy pracowników w systemie online!
więcejPrzeliczenie zaliczki na podatek dochodowy może okazać się konieczne w przypadku zaksięgowania wydatku, który nie może stanowić kosztu uzyskania przychodu, ponieważ nie spełnia jego definicji. Sprawdź, jak przeliczyć zaliczkę na podatek w systemie!
więcej