Konieczność opłacenia podatku od nieruchomości ma miejsce w sytuacji gdy wykorzystywany jest lokal w firmie. Sprawdź w artykule pomocy, jak zaksięgować podatek od nieruchomości w systemie wFirma.pl!
więcejWiększość firm ubezpiecza lokal firmowy bądź odpowiedzialność za świadczone przez siebie usługi. Dowiedz się z artykułu pomocy, jak przebiega księgowanie polisy ubezpieczeniowej w systemie wFirma.pl!
więcejW życiu firmy zdarza się, że podczas współpracy dochodzi do sytuacji w której firma powierza zapłatę za fakturę swojemu kontrahentowi lub pracownikowi. Dlatego wygodna obsługa przeniesień rozrachunków jest tak ważna. Zobacz jak rozwiązuje to wFirma!
więcej31 grudnia 2020 roku zakończył się okresu przejściowy i zaczęły obowiązywać nowe zasady rozliczania transakcji z Wielką Brytanią. Co dokładniej zostało zmienione przez Brexit? Przeczytaj i dowiedz się jak księgować dokumenty z Wielkiej Brytanii.
więcejW związku z obecną sytuacją w ramach tarczy finansowej, podatnicy mogą skorzystać z pomocy w formie pożyczki otrzymanej od PFR. W jaki sposób pożyczka w ramach tarczy finansowej powinna być ujęta w ewidencji księgowej w systemie wFirma? Sprawdź!
więcejCelem podwójnej weryfikacji księgowanych wydatków, użytkownicy systemu mają możliwość wprowadzania wydatków w wersji roboczej - nieksięgowanej do żadnej ewidencji . Przekonaj się jak działają wersje robocze wydatków w systemie wfirma.pl!
więcejPodróż służbowa przedsiębiorcy staje się coraz częściej codziennością. Dowiedz się jak w prosty i szybki sposób dokonać rozliczenia podróży służbowej przedsiębiorcy z pomocą systemu wfirma.pl
więcejW systemie księgowanie wydatków odbywa się w zakładce WYDATKI, gdzie do wyboru są trzy rodzaje dokumentów: faktura VAT, faktura (bez VAT) oraz dowód wewnętrzny. Wydatek można zaksięgować również na podstawie pliku.
więcejW przypadku zmiany transakcji np. zwrotu towaru czy też błędu na fakturze pierwotnej sprzedawca wystawia nabywcy fakturę korygującą. W systemie możliwe jest księgowanie faktury korygującej wydatek, która zostanie powiązana z fakturą pierwotną.
więcejUżytkownik ma możliwość wystawienia noty korygującej bezpośrednio z systemu, zawierając wszystkie niezbędne elementy. Funkcja wystawiania noty korygującej została udostępniona w pakiecie Księgowość online lub Księgowość online + magazyn.
więcejW systemie istnieje możliwość rozliczenia zakupu towarów objętych odwrotnym obciążeniem, w których nabywca jest zobowiązany do opodatkowania transakcji podatkiem VAT. Dowiedz się, jak w prawidłowy sposób księgować faktury z odwrotnym obciążeniem!
więcejW systemie można wystawić dowody wewnętrzne, które służą do dokumentowania niektórych wydatków. Muszą one natomiast wynikać z innych dokumentów np. wyciągów bankowych lub pokwitowań pocztowych. Można wystawiać zarówno pojedyncze, jak i automatyczne DW.
więcejPrzedsiębiorcy prowadzący KPiR mogą ujmować koszty w oparciu o jedną z dwóch metod - uproszczoną (kasową) lub memoriałową. System posiada obie metody rozliczania kosztów i został wyposażony w specjalną opcję RMK ułatwiającą rozliczenia kosztów pośrednich.
więcejFaktury zakupu od małego podatnika rozliczającego się metodą kasową zostaną automatycznie ujęte w rejestrze zakupu VAT w dacie faktycznej zapłaty. Sprawdź, jak zaksięgować fakturę od małego podatnika, na której znajduje się adnotacja "metoda kasowa".
więcejW systemie wprowadzona została integracja z OCR, dzięki której użytkownik systemu korzystający z księgowości online może automatycznie księgować faktury. Dowiedz się, jak działa program do odczytywania faktur w chmurze oraz jak z niego skorzystać!
więcejSystem wfirma.pl pozwala na księgowanie faktur na podstawie zdjęć z telefonu. Zdjęcia udostępniane są na dyski w chmurze, które zostają zsynchronizowane z systemem wfirma.pl. Dowiedz się, w jaki sposób przebiega odczytywanie faktur z telefonu!
więcejDostarczanie faktur do nabywców często odbywa się w formie elektronicznej, gdzie po dokonanym zakupie sprzedawcy decydują się na przesłanie wystawionej faktury na adres e-mail. Sprawdź, jak odbywa się odczytywanie faktur przesyłanych mailem w systemie!
więcejSystem umożliwia poprawne rozliczenie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów poprzez zastosowanie odpowiedniego schematu księgowania. Pozwala również na przygotowania deklaracji VAT-7 oraz informacji podsumowującej VAT-UE w celu wykazania transakcji WNT.
więcejSystem umożliwia poprawne rozliczenie wydatku związanego z importem usług z Unii Europejskiej, czyli wewnątrzwspólnotowego nabycia usług wraz z przygotowaniem deklaracji VAT-7 z ujęciem transakcji zagranicznych. Sprawdź, jak wprowadzić import usług z UE.
więcejSystem umożliwia poprawne rozliczanie importu usług spoza UE oraz przygotowanie deklaracji VAT-7 z uwzględnieniem zagranicznej transakcji. Zobacz, za pomocą jakiego schematu księgowania należy wprowadzić import usług spoza Unii Europejskiej.
więcej