Faktury dotyczące rat leasingowych za samochód osobowy należy księgować, korzystając ze schematu: Leasing lub dzierżawa samochodu osobowego. Dowiedz się, jak należy zaksięgować fakturę dokumentującą ratę leasingu lub dzierżawy samochodu osobowego!
więcejZakup samochodu osobowego do systemu można wprowadzić na dwa sposoby, w zależności od rodzaju dokumentu zakupu. Podczas wprowadzania pojazdu do systemu należy wybrać sposób odliczenia VAT - 50% lub 100%. Sprawdź, jak zaksięgować zakup samochodu osobowego!
więcejZakup samochodu ciężarowego do systemu wFirma.pl można wprowadzić na dwa sposoby, w zależności od rodzaju dokumentu zakupu. Pojazd zostanie automatycznie ujęty w ewidencji środków trwałych. Sprawdź, kiedy dodatkowo należy prowadzić kilometrówkę!
więcejFaktury lub rachunki za wynajem lub dzierżawę samochodu osobowego, który nie spełnia warunków uznania za umowę leasingu, należy księgować jako Inne wydatki związane z działalnością gospodarczą. Sprawdź, jak zaksięgować to w systemie wfirma!
więcejWykorzystujesz samochód osobowy w działalności gospodarczej tylko do użytku firmowego i chciałbyś dokonać zmiany sposobu jego używania na sposób mieszany lub odwrotnie? Sprawdź, jak zmiana sposobu użytkowania pojazdu dokonywana jest w systemie wfirma.pl!
więcejUżytkownicy, którzy prowadzą kilometrówkę dla pojazdów niefirmowych oraz firmowych innych niż pojazdy ciężarowe powyżej 3,5 tony i poniżej z VAT-1/VAT-2 mogą ją w łatwy sposób wprowadzić do systemu. W tym celu należy wykorzystać import kilometrówki!
więcejFaktury bądź rachunki dokumentujące zakup towarów lub materiałów księguje się poprzez schemat: Zakup towarów handlowych oraz materiałów podstawowych. W ten sposób wydatek trafi do odpowiedniej kolumny 10 w KPiR. Sprawdź, jak zaksięgować zakup towarów!
więcejFaktury dokumentujące wydatki związane z działalnością gospodarczą należy księgować poprzez schemat Inne wydatki związane z działalnością gospodarczą. Dowiedz się, jak zaksięgować wydatek aby został ujęty w kolumnie 13- KPiR. Odpowiedź w artykule!
więcejKoszty uboczne zakupu np. transport, koszt przesyłki wykazane na fakturach dokumentujących zakup towarów handlowych lub materiałów podstawowych należy księgować przy użyciu schematu: Koszty uboczne zakupu. Wtedy wydatek trafi do odpowiedniej kol. 11 KPIR.
więcejFaktury dokumentujące zakup mediów (prąd, woda, gaz, telefon, internet) w systemie księguje się używając schematu: Koszty mediów i usług telekomunikacyjnych. Dowiedz się, jak w prawidłowy sposób powinna zostać zaksięgowana faktura za media!
więcejKupiłeś środek trwały? System wfirma.pl umożliwia wprowadzenie go do ewidencji środków trwałych jednym wpisem. Po dokonaniu wyboru metody amortyzacji odpisy zostaną naliczone automatycznie. Dowiedz się, jak właściwie zaksięgować zakup środków trwałych!
więcejNie wiesz jak należy prawidłowo zaksięgować licencje, oprogramowanie, know-how podlegające amortyzacji? Jak zaksięgować zakup wartości niematerialnych i prawnych? Sprawdź, jak prawidłowo zaksięgować fakturę zakupu WNiP w systemie wfirma.pl!
więcejW przypadku znacznego zwiększenia wartości środka trwałego zapisanego w ewidencji (rozbudowa, modernizacja) poniesione wydatki należy księgować, korzystając ze schematu: Ulepszenie środka trwałego. Dowiedz się, jak zaksięgować ulepszenie środka trwałego!
więcejFaktury dotyczące rat leasingowych za maszyny lub pojazdy (inne niż samochody osobowe) należy księgować używając schematu: Leasing lub dzierżawa. Dowiedz się, jak dokładnie zaksięgować wydatki poniesione na leasing lub dzierżawę w systemie wfirma.pl!
więcejNie wszystkie wydatki poniesione przez przedsiębiorcę mogą stanowić koszt firmowy. Czy wiesz, w jaki sposób należy ewidencjonować w systemie wydatki nieksięgowane do ewidencji. Sprawdź, jak takie działanie przeprowadzić w systemie wFIrma.pl!
więcejAnaliza zakupów dostępna w wFirma.pl to narzędzie, które pomoże określić strukturę kosztów oraz cykliczność wydatków. Przekonaj się jak w łatwy sposób można dokonać analizy poniesionych wydatków w działalności, przy pomocy funkcji w systemie.
więcej