Od 1 października 2020 r. wszyscy czynni podatnicy VAT mają obowiązek składania JPK V7, co można dokonać również za pomocą profilu zaufanego. Zobacz, jak powinna być przeprowadzona wysyłka JPK V7 do US, aby plik został dostarczony zgodnie z wymogami MF.
więcejMinisterstwo Finansów udostępniło podpisywanie JPK przychodem. Taką możliwość będą mieli przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Zobacz, jak wygląda wysyłka JPK bez podpisu elektronicznego przy korzystaniu z systemu wfirma.pl.
więcejZ początkiem lipca 2018 roku dla mikroprzedsiębiorców wszedł w życie obowiązek posiadania oraz przekazywania pozostałych struktur JPK na prośbę US. W systemie wfirma.pl możliwa jest wysyłka JPK na żądanie bezpośrednio do Ministerstwa Finansów.
więcejPrzy próbie podpisu poprzez ePUAP pliku JPK pojawia się komunikat: "Przepraszamy plik jest nieprawidłowy. Wybierz poprawny i spróbuj przesłać ponownie." . Zobacz jak podpisać JPK profilem zaufanym (ePUAP) i poradzić sobie z błędem przy wysyłce!
więcejCzynni podatnicy VAT mają obowiązek składania JPK VAT oraz na żądanie organów podatkowych pozostałych struktur JPK. Jako potwierdzenie wysyłki JPK potrzebne jest urzędowe poświadczenie odbioru, czyli UPO. Sprawdź, jak pobrać UPO w systemie.
więcejPrzedsiębiorca, który wypłaca pracownikom wygrodzenie podlegające opodatkowaniu, jest zobowiązany wygenerować zaliczkę na podatek, a następnie opłacić ją. Sprawdź jak jest generowana zaliczka na podatek dochodowy pracowników w systemie online!
więcejPrzeliczenie zaliczki na podatek dochodowy może okazać się konieczne w przypadku zaksięgowania wydatku, który nie może stanowić kosztu uzyskania przychodu, ponieważ nie spełnia jego definicji. Sprawdź, jak przeliczyć zaliczkę na podatek w systemie!
więcejKsięgowanie faktur w poprzednich okresach rozliczeniowych łączy się z obowiązkiem sporządzenia korekty JPK V7. System pozwala w prosty sposób generować JPK_V7 oraz wysyłać korektę JPK_V7 do Ministerstwa Finansów. Przeczytaj i dowiedz się!
więcejW przypadku błędów w deklaracji VAT 7 lub VAT 7K, podatnik powinien zmodyfikować ostatnią deklarację lub sporządzić korektę, jeśli deklarację już wysłano. Podczas jej generowania w systemie, jako cel złożenia należy zaznaczyć korekta deklaracji VAT.
więcejW przypadku błędu w informacji podsumowującej VAT UE, która dotyczy transakcji wewnątrzwspólnotowych, użytkownik może wygenerować w systemie korektę informacji VAT UEK. Sprawdź jak wygenerować korektę informacji podsumowującej VAT UEK w systemie!
więcejW sytuacji, gdy w złożonej informacji podsumowującej VAT-27 znajdują się błędy, podatnik może dokonać korekty tej deklaracji. Zobacz, jak prawidłowo powinna zostać wystawiona korekta informacji VAT-27 w systemie wfirma.pl!
więcejOd 2022 roku, podatnicy po spełnieniu warunków mogą skorzystać z nowych skróconych terminów zwrotu VAT - 15 dni lub 40 dni. Aby uzyskać zwrot podatku VAT należy odpowiednio wypełnić plik JPK V7M / V7K oraz wskazać termin zwrotu 15, 25, 40, 60 lub 180 dni.
więcejDokonując transakcji nabycia usług od zagranicznego kontrahenta, przedsiębiorcy zwolnieni z krajowego podatku VAT zobowiązani są do składania deklaracji VAT-9M. Sprawdź, jak deklarację VAT-9M wygenerować w systemie wFirma.pl!
więcejDokonując transakcji nabycia towarów od zagranicznego kontrahenta, przedsiębiorcy zwolnieni z krajowego VAT po przekroczeniu limitu 50 tys. zł zobowiązani są do składania deklaracji VAT-8. Sprawdź, jak deklarację tą wygenerować w systemie wfirma.pl!
więcejPojazd wykorzystywany wyłącznie w działalności gospodarczej z odliczeniem 100 % VAT należy zgłosić do urzędu skarbowego na druku VAT-26 do 25 dnia miesiąca po tym w którym wykonano pierwszy zakup związany z tym pojazdem.
więcejZaliczki na podatek dochodowy rozliczane są w zeznaniu rocznym. Jednak co w przypadku zaliczek zapłaconych po 20 stycznia, które nie są uwzględniane w zeznaniu? Czy należy złożyć wniosek o stwierdzenie nadpłaty? Zobacz jak ująć to w systemie wfirma!
więcejPrzedsiębiorcy mają obowiązek sporządzać zeznania roczne z prowadzonej działalności. System wFirma.pl pozwala na wygenerowanie zeznania PIT-36, PIT-36L, PIT-28. Sprawdź, jak wygenerować roczne zeznanie z działalności rozliczanej w systemie!
więcejJeśli na rocznej deklaracji pojawił się błąd podatnik ma obowiązek sporządzić jej korektę. Dowiedz się, jak w systemie powinna zostać sporządzona korekta zeznania rocznego dotycząca działalności gospodarczej, a także deklaracji PIT-4R oraz PIT-8AR.
więcejWielu przedsiębiorców, poza prowadzeniem działalności, pracuje również na umowę o pracę, zlecenie bądź dzieło. Sprawdź, jak w zależności od rodzaju opodatkowania działalności, ująć przychody z pracy i z działalności gospodarczej w zeznaniu rocznym!
więcejW przypadku gdy dochody małżonków są opodatkowane na zasadach ogólnych, możliwe jest rozliczenie z małżonkiem na PIT-36 (jeśli jedno z nich prowadzi działalność gospodarczą). Dowiedz się, jak ująć rozliczenie z małżonkiem na PIT-36 w systemie!
więcej