W przypadku faktur kosztowych, które nie zostały opłacone w terminie 90 dni od terminu płatności wynikającego z faktury, w systemie dokonywana jest automatyczna korekta podatku VAT uwzględniana w JPK V7. Sprawdź, jak jest uwzględniana w wfirma.pl!
więcejZdarzają się sytuacje, gdy przedsiębiorca jest zobowiązany do wykazania w deklaracji VAT korekty podatku naliczonego od pozostałych nabyć. Sprawdź, kiedy powinna być złożona korekta podatku naliczonego od pozostałych nabyć oraz w jaki sposób ją wykazać!
więcejTrwająca informatyzacja podatkowa nakłada na podatników składanie Jednolitych Plików Kontrolnych. Przedsiębiorco, czy wiesz, jak wygenerować JPK PKPiR? Sprawdź, jak wygenerować JPK EWP oraz dokonać jego wysyłki na żądanie bezpośrednio z systemu!
więcejObecnie przedsiębiorcy mają obowiązek dostarczania plików JPK na żądanie organów podatkowych. Wfima.pl pozwala na wygenerowanie oraz wysyłkę pliku JPK EWP bezpośrednio z z sytemu bez konieczności korzystania z zewnętrznych rozwiązań i aplikacji!
więcejNa podstawie zapisów dokonanych w zakładce przychody tworzony jest rejestr sprzedaży VAT, który stanowi podstawę do generowania pliku JPK V7M / JPK V7K oraz informacji VAT-UE. Dostępna jest również funkcja wprowadzania bezpośrednich wpisów w rejestrze.
więcejUżytkownik ma możliwość wskazania skutku księgowego dla poszczególnych faktur zarówno przychodowych jak i kosztowych. Funkcja jest dostępna zarówno dla czynnych jak i zwolnionych podatników VAT. Sprawdź, jak przebiega określenie skutku księgowego!
więcejRejestr VAT transakcji zagranicznych u nievatowca, tworzony jest w oparciu o dokonane wpisy w systemie wfirma.pl. Informacje zawarte w rejestrze są brane pod uwagę przy generowaniu deklaracji podatkowych VAT-9M, VAT-8 czy VAT-UE.
więcejRejestr sprzedaży MOSS zawiera sprzedaż udokumentowaną fakturami z użyciem zagranicznych stawek VAT, które zostały wprowadzone przez zakładkę Przychody. Wpisy do rejestru można wprowadzać także ręcznie. Zobacz, jak tego dokonać online w systemie!
więcejPrzy zakupie środka trwałego może powstać potrzeba wykonania korekty VAT od jego nabycia. Należy ją wprowadzić w rejestrze zakupu, aby została wykazana w pliku JPK_V7. Jak powinna być wprowadzona korekta podatku naliczonego od nabyć środków trwałych?
więcejSystem umożliwia podatnikom do tego uprawnionym prowadzenie KPiR. Czy wiesz, jak jest zbudowana Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów a także jak ją właściwie prowadzić? Sprawdź, odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule!
więcejSystem umożliwia prowadzenia ewidencji przychodów dla osób, które wybrały formę opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Ewidencja przychodów generowana jest według stawek ryczałtu na podstawie wprowadzonych do systemu przychodów.
więcejProwadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorca w określonych sytuacjach zobowiązany jest do sporządzenia remanentu. Jednak ma również możliwość sporządzenia remanentu śródrocznego dobrowolnie. Zobacz, w jaki sposób wprowadzić remanent śródroczny!
więcejSystem umożliwia sprawne wprowadzenie sporządzonych remanentów, wykazujących faktyczne ilości posiadanych przez przedsiębiorstwo towarów oraz materiałów. Remanenty należy sporządzić poza systemem a jedynie ich wartość wprowadza się poprzez system.
więcejEwidencja środków trwałych to wykaz wszystkich wprowadzonych przez użytkownika do systemu wfirma.pl składników majątku, w tym wartości niematerialnych i prawnych oraz środków trwałych. Sprawdź, jakie funkcje posiada oraz w jaki sposób prowadzić ją online!
więcejPrzedsiębiorca może przekazać prywatny samochód osobowy lub ciężarowy do firmy. Wówczas należy dokonywać jego wprowadzenia do środków trwałych, co spowoduje ujęcie odpisów amortyzacyjnych w kosztach. Jak wprowadzić prywatny samochód do środków trwałych!
więcejŚrodek trwały jest składnikiem majątku, który jest m.in. kompletny i zdatny do użytku. Jeżeli jest w fazie inwestycji stanowi tzw. środek trwały w budowie. Zobacz, jak dokonać prawidłowego księgowania środka trwałego w budowie w systemie.
więcejEwidencja wyposażenia służy do ewidencji tych składników majątku, które zgodnie z ustawą można uznać za wyposażenie. Wprowadzone elementy wyposażenia można modyfikować i usuwać. Można także przeprowadzać likwidację oraz sprzedaż.
więcejDostępna w systemie ewidencja pojazdów prezentuje wszystkie wprowadzone do systemu samochody, wykorzystywane w prowadzonej działalności gospodarczej. Można z tego miejsca je dodawać, modyfikować lub usuwać. Dowiedz się, jak zarządzać ewidencją pojazdów.
więcejAmortyzacja środków trwałych dotyczy każdego składnika majątku, który jest wprowadzony do ewidencji środków trwałych. Użytkownik systemu ma możliwość wyboru metody amortyzacji: liniowej, degresywnej, indywidualnej i jednorazowej. Sprawdź, jak ją wybrać!
więcejW systemie istnieje możliwość sprawnego ujęcia składników majątku w ewidencji środków trwałych oraz zastosowanie jednorazowej amortyzacji po spełnieniu określonych warunków. Zobacz, jak wygląda jednorazowa amortyzacja środka trwałego w systemie wfirma.pl.
więcej